LUBECKO

Lubecko jest atrakcyjnym miejscem turystycznym, szczególnie 

w sezonie letnim, gdzie dzieje się odpust, konkurs orki czy dożynki.

Jak spędzić czas w Lubecku? - Turystyka

SanktuARIUM WNMP LUBECKO

Parafialny XIV-wieczny kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z zabytkowymi freskami (ponad 200m kw sklepienia) z początku XV wieku. Sankturium, które przyciąga tysiące osób rocznie ze względu na cudami słynący medalik Jasnogórskiej Maryji z którym wiąże się piękną historia! 

👉 Sanktuarium Lubecko to strona parafii, intencje mszalne, aktualności, księgi.

👉 Cmentarz Lubecko i wyszukiwarka pochowanych osób.

👉 facebook.com/SanktuariumMatkiBoskiejLubeckiej

Zapraszamy! Ksiądz proboszcz Tomasz Hajok napewno się ucieszy, że jesteś!

SkansEN Lubecko - KIERAT TEAM

Tuż obok kościoła i fary znajdziesz stodoła, gdzie mieści się skansen maszyn oraz ciągników rolnicznych. Muzeum lokalneg rlinctwa. Jest to inicjatywa "Kierat Team" czyli stowarzyszenia miłośników starych maszyn i retro traktorów!

Są to maszyny zabytkowe, utrzymane w najlepszym stanie o których chętnie opowie Ci kustosz skansen Józek!
👉 https://www.facebook.com/SkansenLubecko

Parafialna KAWIARENKA

Poznaj naszą Lubecką kawiarenkę, gdzie ugościmy Cię najlepszymi specjałami naszej kuchni! Zadbamy o kawę☕, obiad 🍲 czy kolację 🥐!

Ciesz się estytką i pięknem wyremontowanych sal, które służą parafii Sanktuarium Lubecko oraz naszym gościom!
👉 https://www.facebook.com/kawiarenkalubecko

"Ranczo u Farorza"

Nasza zagroda owiec oraz kucyka tzw "Ranczo u farorza", położona jest tuż obok Sanktuarium i fary. Każdego dnia możesz odwiedzieć to miejsce, a jeśli masz szczęście to załapiesz się na karmienie!
Dzieci będą przeszczęśliwe!

Boisko szkolne i plac zabaw.

Boisko szkolne, wykonane z tartanu i starannie ogrodzone, staje się miejscem otwartym dla społeczności po godzinach pracy szkoły. To idealne miejsce dla młodzieży i dorosłych, by uprawiać sport i bawić się na świeżym powietrzu. 

Tuż obok, dostępny przez całą dobę, znajduje się piękny drewniany plac zabaw. Zaprojektowany z dbałością o estetykę, stanowi bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy dla dzieci

Zabytkowy kościół I KAPLICZKI

Zwiedzając zabytkowy kościół Sanktuarium wraz wiekowymi freskami na suficie oraz podziwiając jego wspaniałą architekturę, możesz się duchowo wzbogacić. Skorzystaj z ciszy, spokoju otoczenia, czy to na modlitwie, czy po prostu w refleksji w Lubeckim kościele.

Poznaj okoliczne kapliczki lub podążaj ich szlakiem!

Fara, STAW i KALWARIA.

Spędzenie czasu w otoczeniu fary, siedząc na ławeczkach wśród zielonego parku, obok spokojnego stawu i historycznej kalwarii, może być prawdziwym odpoczynkiem dla duszy i ciała. Ta malownicza okolica, pełna przyrody i spokoju, łączy w sobie zarówno piękno krajobrazu, jak i głęboką duchowość.

SPACERY WŚRÓD PÓL.

Lubecko jest miejscowością rolną położoną pośród pól uprawnych na górce Lubeckiej która sięga ok 300m. Wspaniałym pomysłem spędzenia wolnego czasu są spacery. Pięć minut spaceru z centrum i już znajdujesz się pośród łąk oraz pól gdzie możesz polną drogą podążać w nieznane!

PAnORAMA LUBLIŃCA Z Lipskiej GÓRKI

Lubecko położone jest nad Lublińcem. Geograficznie mamy tutaj Lubecką górkę oraz Lipska górkę z pięknym krzyżem milenijnym (postawiony w 2000 roku). Z Lubecka oraz Lipskie górki rozciąga się piękna panorama całej okolicy w tym miasta Lubliniec. Świetne miejsce na spacer oraz spędzenie czasu!
👍 Miejsce na mapie

OGLĄDANIE GWIAZD NA NIEBIE

Lubecko to także szansa zobaczenia rozgwieżdżonego nieba. W nocy lampy uliczne są wyłączane ok 23:30, dlatego możesz z niskim oświetleniem otoczenia obserwować niebo. Jeżeli jesteś bardziej wymagający i szukasz miejsca be zanieczyszczenia światłem, to wyjedź z centrum Lubecka w stronę Kanusa. Tam wśród pól odanjdziesz wspaniałe miejsce aby prowadzić obserwacje astronomiczne. Może zobaczysz nawet spadającą gwiazdę?

👉 Miejsce na mapie

Poznej śląsko kultura!

GODKA, TRADYCJA i KULTURA

Lubecko to również śląsko godka oraz ślaskie tradycje. Sam się godo! Śląsk, z jego bogatą kulturą, jest kopalnią niepowtarzalnych zwyczajów i tradycji, które od wieków kształtują serca i dusze jego mieszkańców. Odkrywaj niezwykły świat śląskiej godki - języka pełnego ciepła, humoru i bliskości, który brzmi jak melodia przeszłości. Zanurz się w śląskie obrzędy, smaki i muzykę, które przetrwały próbę czasu i łączą pokolenia. Lubecko otwiera przed Tobą bramy tej kultury, zapraszając do wspólnego świętowania i odkrywania. 

Odwiedź nas i poczuj magię Śląska na własnej skórze!

Procesja w czasie święta Izydora Oracza.

Tradycjne stroje śląskiej ludności.

Występ zespołu Kochciczanki w skansenie Lubecko.

Skansen to miejsce kultowowania pamięci o śląskiej kulturze.

Gdzie leży nasza miejscowość?

Wieś Lubecko znajdziesz na Górnym śląsku, tuż obok miasta Lubliniec. Malowniczne położenie na górce ( ok 295m)  daje przepiękny widok na rolną okolicę oraz pobliskie miasto Lubliniec (ok 27tys mieszkańców). Węzeł drogi 11 daje nam świetną dojazd do metropolii śląskiej. Sprawdź pogodę w Lubecku i wpadaj na weekend!

Wieś : Lubecko

Gmina : Kochanowice

Starostwo : Lubliniec

Kod pocztowy Lubecka to : 42-700 Lubliniec

👉 Wikipedia na temat lubecka https://pl.wikipedia.org/wiki/Lubecko

👉 Oficjalna strona miejscowości www.lubecko.eu

Lubecko jest piękne! Szczególnie na zdjęciach

Lubecko, chciołbyś sam mieszkać!

Skansen Lubecko nie tylko, że piękny to jeszcze miejsce imprez!

Wieś z lotu ptaka. Widoczny węzeł Lubecko, bliski wlot na 11stkę!

Konkurs orki oraz wystawa starych maszyn.

Unia Lubecko trenuje drużynę młodzieżową.

W Lubecku wypoczniesz lepiej niż na wczasach!

Karczma na górce posiada piękny ogród dla gości!

Nasza kawiarenka zawsze zaskakuje nowymi smakami!

Parafialne mikołajaki odbywaja w formie Adwentowego Jarmarku!

Muzeum parafialne to sala na piętrze domu katechetycznego.
Warto zwiedzić!

Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia!

Portal www.lubecko.pl jest niezależną stroną, inicjatywą oddolną mieszkańców wsi. Bez żadnych powiązań politycznych oraz wsparcia finansowego. W całości utrzymany, ze środków prywatnych jako promocja wsi i wizytówka, wg założeń autora strony.